To był wspaniały czas - 28 czerwca obchodziliśmy 130-lecie ochotniczego pożarnictwa w Jasienicy. Wszystkim gościom, mieszkańcom, jednostkom OSP, organizacjom oraz zespołom dziękujemy za aktywny udział w Pikniku Strażackim. Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność usłyszeć koncerty: Orkiestry Dętej, Regionalnego Zespołu “Dudoski”, Orkiestry “Grzybowski Band” a dopełnieniem całości była zabawa taneczna z zespołem “vEKs Band”.
W ramach pikniku nie zabrakło działań towarzyszących:
- warsztaty plenerowe z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci
- pokazy sprzętu, pokazy bojowe i ratownicze, stanowiska pokazowe m. in.
Państwowa Straż Pożarna w Bielsku- Białej, Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, Komisariat Policji w Jasienicy, 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej, Wojskowa Straż Pożarna w Bielsku-Białej, Straż Graniczna, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe- Grupa Beskidzka GOPR, Polski Czerwony Krzyż - PCK Oddział Bielsko- Biała, Brygada Operacyjno- Szturmowa Polska, Beskidzkie Stowarzyszenie Maczkowców.
- wystawa historyczna “Tradycje ochotniczego pożarnictwa w Jasienicy”.
- animacje dla dzieci - bezpłatne dmuchańce.
Wydarzenie realizowane było w ramach projektu pn. "Tożsamość kulturowa Gminy Jasienica - tradycje strażackie i doroczna obrzędowość" dofinansowany ze środków UE w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Instytucja Zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.